ACELL + PRP

Günümüzde saç ekimi yöntemleri değişen teknoloji ile birlikte yeni özellikler kazanmaktadır. En çok tercih edilen uygulamalardan biri olan saç ekimi, pek çok farklı yöntemi bünyesinde barındırır. ACell + PRP de bu yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

ACell + PRP yönteminde hücreler arasında bağlantı sağlama işlevi bulunan ektraselüler matriksin özel formu ile PRP, vitaminler ve başka materyallerin bir kombinasyonundan oluşan özel bir formül kullanılmaktadır. Kök hücrelerin doku üretimini yeniden yapmasını sağlayan ektraselüler matriks, saç ekim yöntemi olarak kullanılmadan önce yara, yanık ve organ kopmaları gibi durumlar için kullanılıyordu. Dünyanın en prestijli sağlık kuruluşlarından biri olan FDA tarafından onaylı olan ACell + PRP yöntemi, 2008 yılından bu yana saç ekim yöntemleri arasındaki yerini almıştır. Bu yöntemin önemli bir ayağı olan ektraselüler matriks sayesinde deaktif yani aktif olmayan hücreler yeniden aktif hale getirilerek, doku üretimine başlanması sağlanır. Oluşturulan bu özel formüle, PRP ile elde edilen bileşenler de eklenerek bir solüsyon oluşturulmaktadır. ACell + PRP yöntemi özel durumlar hariç genellikle lokal anestezi ile uygulanır. İşlem ortalama 1 saat sürerken, tek seanslık uygulama yeterli olmaktadır.

ACell + PRP

Saç kaybının yaşandığı bölgedeki foliküller, enjekte edilen formül sayesinde sağlıklı saçları modelleyerek saç derisinde yayılmaya devam eder. Bu yöntem sayesinde sağlıklı saçların yer aldığı foliküller de daha güçlü ve sağlıklı bir hal almaktadır. Ek olarak ACell + PRP yönteminin saç pigmentasyonu üzerinde koyulaştırıcı bir etkisi olduğu da kabul gören yaygın sonuçlar arasında yer almaktadır.

Cinsiyet gözetmeksizin uygulanabilen ACell + PRP yöntemi aynı şekilde sakal ve kaş gibi kayıplar için de kullanılabilmektedir. ACell + PRP yönteminde ilk sonuçlar 4. aydan itibaren görülmeye başlarken, tam sonuç alma süresi olarak yaklaşık 1 yıl sürmektedir.

İletişim

İsminiz (gerekli)

Telefon (gerekli)

Mesajınız

Güvenlik Sorusu
 

İlgili Yazılar