ROBOTİK SAÇ EKİMİ

Saç ekimi günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilen estetik uygulamalar arasında yer alır. Saç ekimi uygulamalarıyla saç kaybı ya da saç seyrelmesi yaşayan kişiler memnuniyet verici estetik bir görünüme sahip olurken, bu operasyonlar için pek çok farklı yöntem uygulanabilmektedir.

Saç ekimi alanında önemli bir yeri olan robotik saç ekimi, insan faktörüyle oluşabilecek hataları en aza indirmek üzere geliştirilmiştir. Hata payını en aza indirmesinin yanında, tedavi olacak hasta için de saç ekimi sürecinde oldukça konforlu bir alan yaratabilmektedir.

Robotik Ekim

Robotik saç ekimi en kısa anlatımıyla, robot vasıtasıyla alınan saç köklerinin hastaya manuel yöntemlerle nakledilmesi işlemidir. Saç ekimi yöntemleri arasında oldukça ileri bir teknoloji ürünü olarak gösterebileceğimiz robotik saç ekimi, tedavi olacak kişilere pek çok açıdan verimli ve konforlu bir saç ekimi süreci sağlamaktadır. Saçın sahip olduğu kökler arasındaki boşluğu, saçların çıktığı yön veya açısı gibi etmenleri otomatik olarak algılayabilen saç ekim robotu sayesinde, saç ekim sürecinde hastada daha başarılı sonuçlar elde edilmesi ihtimali artmaktadır. Diğer saç ekimi yöntemlerinde bu tarz işlemler uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Robotik saç ekimi ile birlikte kullanılan robotların sahip olduğu algoritma saçın sahip olduğu çıkış yönü ve derinliği gibi parametreleri otomatik olarak hesaplayabilmektedir. Bu özellikleri sayesinde hasta için en uygun olan saç kökleri başarılı bir şekilde toplanmış olur ve bu durum nakil işlemlerinin ardından operasyondaki başarı oranını daha da arttırır. Robotik saç ekimi saç köklerini toplarken sahip olduğu ayırt edici özellikler sayesinde sağlıklı saçlara herhangi bir zarar vermemektedir. İşlem öncesinde 3D modelleme yönteminin kullanıldığı bu yöntemle, uygulama sonrası kişinin nasıl bir sonuç elde edeceği belirlenebilmektedir.

Robotik Saç Ekimi

Hızlı bir iyileşme sürecinin yaşandığı robotik saç ekimi uygulamasının ardından yaşanan süreç diğer saç ekim uygulamalarıyla benzerlik taşır. Saçların doğal görünümüyle yeniden çıkmasını sağlayan uygulamanın ardından ilk 3 aylık süreçte ekilen saçlar uzamaya başlar, 6. ayda daha fazla artış gösterir, 1 yılın sonunda ise en kalıcı sonuçlar ortaya çıkar. Saç ekimi işlemlerinin ardından dikkat edilmesi gerekenler konusunda ise hastanın doktorun tavsiyelerine uyması beklenir.

İletişim

İsminiz (gerekli)

Telefon (gerekli)

Mesajınız

Güvenlik Sorusu
 

İlgili Yazılar