Saç cerrahisi, erkek veya kadınlar için bir saç değiştirme tedavisi yöntemidir. Bu işlemle saçın olduğu bölgelerden alınan sağlıklı saçlar, saç kayıplarının yaşandığı bölgelere nakledilmektedir.


Saç Cerrahisi

Saç cerrahisi, erkek veya kadınlar için bir saç değiştirme tedavisi yöntemidir. Bu işlemle saçın olduğu bölgelerden alınan sağlıklı saçlar, saç kayıplarının yaşandığı bölgelere nakledilmektedir. Özellikle erkekler tarafından daha çok tercih edilen saç ekimi, kadınlarda da seyrelme gibi durumlarda olumlu sonuçlar verebilmektedir. Buna ek olarak ameliyat veya benzeri durumlar sonucu ortaya çıkan kayıplarda da saç ekimi uygulamaları başarılı sonuçlar elde edilmesine katkıda bulunmaktadır. Genellikle lokal anestezi altında yapılan saç cerrahisi uygulamaları, bazı durumlarda genel anestezi ile de yapılabilmektedir. Saç cerrahisi işlemleri genel olarak bir tam gün sürmekle birlikte, tedavi olan kişinin durumuna göre ya da kullanılan yönteme göre işlem süresi değişiklik gösterebilmektedir. Saç cerrahisi için en çok tercih edilen yöntemleri ise şöyle sıralayabiliriz; robotik saç cerrahisi, ACell + PRP, FUE saç ekimi, PRP destekli saç ekimi. Saç ekiminde başarılı sonuçların alınması için başarılı bir saç cerrahisi uygulaması gerekmektedir. Yeni çıkacak olan saçların yoğunluğu ve doğallığı, cerrahi işlemin başarısıyla doğru orantılıdır.

Saç cerrahisi işlemleri günlük hayatı çok fazla etkileyen uygulamalar olarak gösterilmez. Tedavi olan kişi saç ekimi işlemlerinin ardından hafif ağrı veya uyuşma gibi belirtiler yaşar. Bu durumlar doktor tarafından önerilen ağrı kesici ile ortadan kaldırılabilmektedir. Saç cerrahisi operasyonlarının ardından komplikasyon oldukça nadir görülmektedir. Çok nadir durumlarda yara izi ya da düzensiz saç büyümesi görülebilir. Ancak bu durumlar isteğinize bağlı olarak bir restorasyon uygulaması ile kontrol edilebilmektedir ve sonuçlar daha olumlu hale getirilebilmektedir. Saç cerrahisi işlemlerinin ardından meydana gelen şişkinlikler oldukça normaldir. Ancak şişkinlikler tedavi gören kişi için çok fazla rahatsız edici hale gelirse, doktor tarafından ilaç verilebilmektedir.

Saç ekimi işlemi sonucu oluşabilecek kaşıntı gibi durumlar için ise hastanın daha fazla dikkatli olması beklenir. Bu gibi durumlarda cildin tahriş olmaması adına hasta bir nemlendirici veya masaj şampuanı kullanabilir. Saç cerrahisi işlemleri günümüzde başarı oranı oldukça yüksek operasyonlardır ve pek çok kişiye daha memnun edici bir estetik görünüm kazandırabilmektedir.

İletişim

İsminiz (gerekli)

Telefon (gerekli)

Mesajınız

Güvenlik Sorusu