Günümüzde çoğunlukla erkeklerin karşılaştığı problemlerden biri olan saç dökülmesi, dış görünümde istenmeyen değişikliklere ve estetik açıdan memnuniyetsizliklere yol açabilmektedir.


Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde çoğunlukla erkeklerin karşılaştığı problemlerden biri olan saç dökülmesi, dış görünümde istenmeyen değişikliklere ve estetik açıdan memnuniyetsizliklere yol açabilmektedir. Erken yaşlarda oldukça iyi görünüme sahip kişilerin saçları, pek çok farklı etkene bağlı olarak yıllar içinde dökülebilmekte ve kişide ileri derecede saç kaybına yol açabilmektedir.

Saç ekimi ile ilgili kısa bir tanımlama yapacak olursak, saç kaybına uğramış kişilerin kalıcı yöntemlerle saçlarını geri kazanmasıdır diyebiliriz. Saç ekimi uygulamaları ile kişinin sağlıklı ve saçlı olan bölgesinden alınan saçlar, saç kaybı yaşanan bölgeye nakledilir. Her geçen gün bilim dünyasında yenilenen ve gelişen teknolojiler, pek çok insanı farklı saç ekimi yöntemleriyle sağlıklı ve gür saçlara kavuşturabilmektedir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin ilk arayacağı şey uzmanlık olmalıdır. Bu tür ciddi uygulamalar için uzman kadroya sahip, son teknolojiyi kullanabilen kurumları ve uzmanları tercih etmek oldukça önemlidir. Saç ekimi ciddi bir cerrahi operasyondur ve alanında uzman olmayan kurum ya da kişilere yaptırılmamalıdır. Saç ekimi için en önemli unsurlardan birisi, saç dökülmesi yaşayan kişinin donör bölgede yeterli saç ve saç köküne sahip olması gerektiğidir. Saç ekimi, sağlıklı bölgeden alınan saçların saç olmayan bölgeye aktarılmasıdır. Dolayısıyla saç ekimi işlemini yaptırmak için saçların tamamen dökülmesini beklememek gerekir. Mevcutta yer alan saçlar genetik açıdan sağlam ve dirençli saçlar olduğu için, saç ekiminde dirençli saçların kullanılması bu operasyon için oldukça büyük önem taşımaktadır.

Modern dünyamızda saç ekimi için birden fazla yönteme başvurulabilir. Bunlardan bazılarını robotik saç cerrahisi, ACell + PRP, FUE saç ekimi, PRP destekli saç ekimi olarak sıralayabiliriz. Saç ekimi yaptırmadan önce kişilerin kendilerine uygun bir sağlık kontrolünden geçmeleri tavsiye edilir. Bu kontrol ve değerlendirme, kişiye saç kaybının ardında tıbbi sorunu olup olmadığının cevabını verecektir. Saç ekimi uygulamasına 22 yaşından sonra başlanabilir. Operasyon öncesi kişinin aile hikayesi, sağlık hikayesi, yaşı, sağlık durumu ve saçlarının durumu gibi pek çok etken doktor kontrolü altında incelenir ve buradan çıkacak sonuçlara göre hastaya özel tedavi yöntemleri geliştirilir.

Saç kaybı sadece erkekler için değil, kadınlar içinde bir problem oluşturabilir. Dökülen ve giderek seyrelen saçlar, kadınlarda da sorun haline gelebilir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kadınların da sağlık durumları, aile hikayeleri ve yaşları gibi faktörler incelenerek bu sorunu ortadan kaldırabilmek için farklı uygulamalara başvurulabilir.

İletişim

İsminiz (gerekli)

Telefon (gerekli)

Mesajınız

Güvenlik Sorusu