Gelişen ve sürekli yenilenen teknolojiye en iyi ayak uyduran alanların başında estetik sektörü gelmektedir. Sürekli yenilenen, gelişen yöntem ve uygulamalar sayesinde her geçen gün uygulamalardan alınan verim arttırılırken, hastalara da daha konforlu süreçler sunulmaktadır.


Saç Ekimi Türleri

Gelişen ve sürekli yenilenen teknolojiye en iyi ayak uyduran alanların başında estetik sektörü gelmektedir. Sürekli yenilenen, gelişen yöntem ve uygulamalar sayesinde her geçen gün uygulamalardan alınan verim arttırılırken, hastalara da daha konforlu süreçler sunulmaktadır. Bu teknolojik gelişmelere paralel olarak saç ekimi türleri de giderek artmakta ve estetik merkezleri tarafından tedavi olmak isteyen kişilere farklı seçenekler sunulabilmektedir.

Saç ekimi türleri söz konusu olduğunda sizin için şüphesiz en doğru kararı uzman kişiler verecektir. Bunun yanında başlıca saç ekimi çeşitleri hakkında bilgi edinmek sürece olumlu katkılar sağlayabilir. Saç ekimi türleri arasında öne çıkan yöntemlerden biri de robotik saç ekimidir. Bu yöntemin en büyük özelliği insanlar tarafından yapılan manuel uygulamalardaki hata payını en aza indirgemesi olarak gösterilebilir. Robotik saç ekimi yöntemiyle donör bölgeden alınacak saç kökleri robot tarafından otomatik olarak toplanmaktadır. Sahip olduğu algoritmalar sayesinde robot, saç kökleri arasında yer alan boşluk, saçın çıkma açısı ve derinliği gibi etkenleri otomatik olarak hesaplayabilmektedir. Saç ekimi çeşitleri içinde insan kaynaklı hata payı en az olan yöntem olarak görülen bu yöntem, iyileşme süreleri açısından da hastaya konforlu bir süreç sunabilmektedir.

Saç ekimi türleri içinde bir diğer öne çıkan yöntem de ACell + PRP uygulamasıdır. Bu tedaviyle hücreler arası bağlantıyı sağlamakla görevli olan ektraselüler matriksin özel formu ile PRP, çeşitli vitaminler ve diğer birleşenlerin kombinasyonu saça uygulanmaktadır. Kök hücrelerin modelleme yöntemiyle tekrar doku üretmesini sağlayan bir birleşen olan ekstraselüler matriks, saç ekimi konusunda oldukça başarılı uygulamalar arasında gösterilir. Bu formül PRP ile birleştirilerek özel bir solüsyon elde edilir ve saç foliküllerine enjeksiyon aracılığıyla aktarılır. Enjekte edilen formül bölgede bulunan saç hücrelerini aktif hale getirerek tedaviyi başlatır. Başlıca saç ekimi türleri arasında gösterilecek bir diğer yöntem de FUE saç ekimi yöntemidir. Bu yöntemle saç kökleri alıcı bölgeden tek tek toplanır ve ardından kökler ayrıştırılır. Bu esnada ekim yapılacak bölgede saçların ekilmesi için uygun büyüklükte ve derinlikte kanallar açılır ve ardından nakil işlemi başlatılır.

Saç ekimi çeşitleri içerisinde yer alan tüm uygulamalar ciddi sağlık uygulamalarıdır ve güvenilir kişi ve kurumlar tarafından yapılması büyük önem taşır. Size en uygun olan yöntemi bulabilmek adına en sağlıklı bilgiyi uzman kişilerle yapacağınız görüşmeler sonucunda belirleyebilirsiniz.

İletişim

İsminiz (gerekli)

Telefon (gerekli)

Mesajınız

Güvenlik Sorusu