Saç nakli, cerrahi bir müdahale ile donör kısım diye adlandırılan saçın olduğu alandan alınan saçların, saç kaybının yaşandığı bölgelere aktarılması işlemine verilen addır.


Saç Nakli

Saç nakli, cerrahi bir müdahale ile donör kısım diye adlandırılan saçın olduğu alandan alınan saçların, saç kaybının yaşandığı bölgelere aktarılması işlemine verilen addır. Özellikle erkekler tarafından günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyon olma özelliği taşıyan saç ekimi, yaygınlaşan uygulamaların başında gelmektedir.

Saç nakli erkek tipi kellik adı verilen, başın üst bölgesinde daha fazla açılmanın yaşandığı durumlarda oldukça iyi sonuçlar verebilmektedir. Saç nakli için ilk şart sağlıklı saçın bulunması olduğundan, bu tip saç kayıplarında sağlıklı saçlar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu tarz durumlarda saçın dirençli tarafında yer alan saç kökleri, saçsız alana nakledilir. Örneğin; estetik operasyonlar sonucunda yaşanabilecek kayıplarda ya da kaza veya ameliyat izi bölgesinde yaşanan kayıplarda saç nakli tercih edilen işlemlerin başında gelmektedir. Sadece saçlar için değil, aynı zamanda kirpik, kaş, sakal veya göğüs kılları gibi bölgelerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Saç nakli söz konusu olduğunda en büyük hedeflerden bir tanesi doğal görünümü yakalamaktır. Saç naklinde kaybın yaşandığı bölgeye ekilen saçlar, doğal saçın yönünü takip eder ve dolayısıyla mevcut saçlarınızla ahenk içinde olan, doğal bir görünüm yakalamış olursunuz. Saç nakli süreci bir uzman ile yapacağınız ilk değerlendirme görüşmesi ile başlamaktadır. Yapılacak bu ilk değerlendirmede uzman sizin beklentilerinizi, sağlık durumunuzu, tercihlerinizi, saç yapınızı ve derinizi analiz eder. Uzmanın yapacağı ilk değerlendirmenin ardından tedavi görecek kişi için en iyi yaklaşımın hangisi olduğu ve sonuçlarının ne olacağı gibi konular netleştirilir. Bu ilk değerlendirme süreç için belirleyici olacaktır. Bu değerlendirme görüşmesinde aklınızdaki tüm soruları uzmana sorabilir ve size özel cevapları rahatlıkla alabilirsiniz. Ayrıca bu değerlendirmede kendi beklentilerinizi de net bir şekilde dile getirmeniz ve ortaya koymanız sonuca katkı sağlayacaktır.

Günümüz teknolojik imkanları sayesinde konforlu şekilde yapılan saç nakli ile oldukça olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Saç kaybı yaşayan kişiler, pek çok farklı saç nakli yöntemi sayesinde kolaylıkla istedikleri estetik görünüme kavuşabilmektedir.

İletişim

İsminiz (gerekli)

Telefon (gerekli)

Mesajınız

Güvenlik Sorusu