Sık Sorulan Sorular

Aklınıza takılan tüm sorular için 0850 222 3 789 ve 0850 281 45 00 numaralı telefonlardan ya da iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Saç Ekimi

 1. SAÇ EKİMİ NEDİR?

  Özetle, saç kaybına uğramış kişilerin kalıcı yöntemlerle saçlarını geri kazanması, sağlıklı ve gür saçlara kavuşmasıdır. Saç ekimi uygulamaları ile kişinin sağlıklı ve saçlı olan bölgesinden alınan saçlar, saç kaybı yaşanan bölgeye nakledilir.

 2. SAÇ EKİMİ YÖNTEMLERİ NELERDİR?
  • Robotik Saç Ekimi
  • ACell + PRP Tedavisi
  • PRP Destekli Saç Ekimi
  • FUE Yöntemi
  • Tıraşsız Saç Ekimi

  Saç ekim türleri söz konusu olduğunda en önemli nokta; sizin için en doğru tedavi yöntemine uzman kişiler karar vermelidir.

 3. SAÇ EKİMİ KİMLERE UYGULANABİLİR?

  Saç ekimi uygulamaları daha çok erkekler tarafından tercih edilse de hem erkeklere, hem de kadınlara uygulanabilmektedir. Kişinin şikayetleri önemlidir. Örneğin saç kaybı söz konusu olduğunda en önemli etkenler, genetik ve yaşa bağlı etkenlerdir. Ama buna ek olarak ciddi yanıklar sonucu saçları yok olmuş kişilere, saçları seyrelmiş kişilere de uygulanabilir. Genel kabul yaşı, aksi durumlar hariç 22 yaş üstü olarak kabul edilebilir. Dolayısı ile saç ekiminin kimlere uygulanabileceği sorusu uzmanınızla yapacağınız ilk değerlendirme toplantısında daha net bir cevap bulacaktır.

 4. SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

  Saç ekiminde amaç, doğal görünümü sağlayacak şekilde, kişinin kendi sağlıklı saçlarını dökülme, seyrelme yaşanan bölgeye nakil etmektir. Başın arkasındaki belirli bölgelerde, başın üst ve ön kısımlarındakinin aksine, genetik olarak dökülmeye karşı dirençli saçlar bulunmaktadır. İşlemde bu bölgedeki sağlıklı saç kökleri seyrelme, dökülme, kellik olan bölgeye ekilir.

  Saç ekiminin nasıl yapıldığı sorusuna tek bir cevap vermek neredeyse mümkün değildir. Saç ekimi bünyesinde pek çok farklı yöntemi, uygulamayı, saç kaybını, cilt tipini ve saç yapısını bünyesinde barındırır. Bu nedenle bu soruya tek bir cevap vermek neredeyse imkansızdır. Her tedavi kendine ait özellikleri içinde barındırır.

 5. SAÇ EKİM ÖNCESİ SÜREÇTE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

  Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenlerin başında alkol ve sigaradan uzak durmak gelmektedir. Vücudun işleyişini etkileyen alkol ve sigara kullanımı, tedavi sürecini de olumsuz olarak etkileyebilir. Aynı şekilde aşırı kafeinli içeceklerden de uzak durulması, buna ek olarak kan sulandırıcı ilaçların doktor kontrolünde en az 5 gün öncesinden kesilmesi gerekmektedir. Değerlendirme süreci içinde hastanın sürekli kullandığı ilaçlar varsa mutlaka doktoruna bildirmesi gerekmektedir. Saç ekimi öncesinde saçların yıkanması ve krem gibi kimyasal maddelerin kullanılmaması istenir. Saç ekimi uygulamaları çoğunlukla genel anestezi altında yapılmayan uygulamalardır ve bu nedenle tedavi olacak kişi operasyona tok karınla gelebilir.

  Tüm bunlara ek olarak saç ekimi öncesi süreçte yapacağınız merkez tercihi oldukça büyük önem taşır. Merkezin hijyen şartlarına uygunluğu ve doktorun deneyimli olması operasyon sürecinde size güvenilir bir ortam yaratacaktır.

 6. SAÇ EKİMİ SONRASINDA NE KADAR SÜREDE GÜNLÜK HAYATA DÖNÜLÜR?

  Genel olarak lokal anestezi altında yapılan saç ekimi uygulamalarının ardından, hastalar aynı gün içinde hastaneden taburcu edilebilirler. İlk günde mikrop kapmaması için bölge bandaj altında tutulurken, genellikle 2. gün pansuman yapılarak bandaj çıkarılır. Birkaç gün gibi kısa sürelerde günlük hayata dönülebilir. Genel olarak operasyonun ardından geçen 3. günde saç ekim merkezinde saçlar yıkanır ve sonraki yıkamalar için nasıl bir yöntem izleyeceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz.

 7. NE KADAR SÜREDE SONUÇLARI GÖRMEYE BAŞLARSINIZ?

  Saç ekimi sürecinin ardından uygulamaya göre iyileşme süreçleri ilk 2 ay içinde başlarken, tam sonucun alınması 1 yıla kadar uzayabilmektedir.

  Uygulanan saç ekimi yöntemine bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte ilk ekilen saçlar genellikle ilk bir ay içerisinde dökülür. 2 veya 3. aydan itibaren yeniden çıkmaya başlayacak olan saçlar yönteme bağlı olarak 6 ay veya 1 yıl içinde son halini almaktadır.

 8. SAÇ EKİM SONRASI SÜREÇTE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

  Saç ekimi sonrası süreç içinde hasta, doktor kontrolünde hayatına devam ederken kendi günlük yaşamında da dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunur. Özellikle ilk bir hafta, bölgeyi dışarıdan gelecek temaslara veya darbelere karşı korumak, bölgeyi tahriş edebilecek uygulamalardan kaçınmak gerekir. Ayrıca ilk 2 ve 4 hafta arasında hamam, sauna, havuz, deniz, solaryum veya direkt gün ışığından uzak durmanız tavsiye edilir. Buna ek olarak operasyon öncesi varsa sürekli kullandığınız ilaçlarınıza doktor kontrolünde geri dönebilirsiniz. Saç ekimi operasyonları öncesi ve sonrasıyla bütün bir süreçtir. Bu nedenle gerek öncesi, gerek saç ekimi sonrası süreç içerisinde uzman kişilerle irtibat halinde olmanız, size önerilen tavsiyelere uymanız tedavi sürecinizi olumlu yönde etkileyecektir.

 9. SAÇ EKİMİ SONRASINDA SAÇLARINIZ NASIL GÖRÜNECEK?

  Saç ekim uygulamaları, doğal görünümlü sonuçlar vermektedir. Prosedür sonrası saçlar istenildiği kadar uzatılabilir ve güvenle istenilen şekil verilebilir.

 10. TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ NEDİR?

  Saçlarınızı kazıtmadan, kestirmeden uygulanan saç ekimi operasyonudur.

 11. NEDEN TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ (TIRAŞSIZ FUE) YAPTIRMALIYIM?

  Özellikle çalışma hayatının içerisindeki bireyler için estetik görünüm çok önemlidir. Tıraşsız FUE saç ekimi operasyonu ile 2-3 gün içinde kimsenin anlamayacağı kadar doğal saçlara kavuşmanız mümkün.

İletişim

İsminiz (gerekli)

Telefon (gerekli)

Mesajınız

Güvenlik Sorusu